Kaip išlaikyti santykius per atstumą?

 

Santykiai per atstumą yra nemenkas iššūkis. Tikriausiai anksčiau  neteko pagalvoti, kad greitu metu teks išnaudoti nuotolinio bendravimo privalumus ir gerti arbatą su drauge, švęsti gimtadienį su giminaičiais internetu. Todėl neturint galimybių bendrauti vienam su kitu gyvai, leidžiant laiką  atskirai nuo šeimos narių, kolegų ar sutuoktinio labai svarbu  neprarasti ryšio su jais ir išsaugoti santykius. 

Palaikyti santykiams reikalingos abiejų pusių pastangos. Klientai kalbėdami apie santykius per atstumą jų privalumu dažnai mato patogumą laisviau planuoti savo laiką, interesus, poreikius mažiau prisitaikant prie kito partnerio. Vis dėlto net fiziškai nebūdamas šalia jūsų partneris turėtų jausti dalyvaujantis jūsų gyvenime, įsitraukti į svarbiausius kasdienybės  įvykius. Nepamirškite pasidalinti savo emocijomis su artimiausias žmonėmis, kurie šiuo metu nėra šalia ir leiskite jiems jausti kuo gyvenate.  

Kalbant apie romantinius santykius per atstumą, kiekvienam  partneriui  įsitraukus į savo kasdienybę lengva prarasti santykiuose intymumą. Todėl saugodami tarpusavio jausmus  atraskite bendrus  užsiėmimus, susitarimus ir rutiną, kuri net būnant atskirai stiprintų santykius, kurtų malonias akimirkas, bendrus prisiminimus. Kartu žiūrėkite tą patį filmą, sutarkite laiką atviriems pokalbiams kuomet neblaškomi galėsite skirti visą dėmesį vienas kitam, išsikelkite savaitės iššūkius, siekite bendro tikslo. Tai tik maži kasdienybės pokyčiai, tačiau turintys didelę reikšmę santykiuose per atstumą. 

Saugumo jausmo trūkumas dažnai girdima santykių per atstumą problema. Ne visuomet galėdami  pasidalinti savo dvejonėmis, nematydami parterio galime greitai netekti noro toliau puoselėti santykius, leisti pavydui, nusivylimui užvaldyti mūsų mintis. Bendraujant per atstumą dažniau nei gyvo bendravimo metu gali kilti nutylėjimų, nesusipratimų, vienas kito neišklausymo. Kalbėkitės su savo partneriu apie tai kas jus neramina, kurkite bendrą ateitį, suvokdami, kad santykiai per atstumą  tik laikinas etapas. Nepamirškite savo partneriui pasakyti kaip vertinate šiuos santykius, kasdien galvojate ir skiriate savo laiką, pastangas jiems išsaugoti. Jūsų jausmai, mintys ne visada tokie pat savaime suprantami jūsų partneriui. Bendraudami nuotoliniu būdu palikite vienas kitam kuo mažiau neaiškumo ir neatsakytų klausimų.  Saugumo jausmą santykiuose per atstumą palaikyti padeda ir abiem partneriams žinoma susitikimo diena bei susitarimai dėl bendravimo nuotoliniu būdu. Susitarkite kiek  ir kokio bendravimo yra pakankamai išlaikyti tarpusavio ryšį per atstumą. 

Tikėkite santykiais per atstumą. Dažnai gyvename stereotipais, kokia yra šeima, kaip atrodo pora, kokie yra „teisingi santykiai“. Tačiau santykių per atstumą modelis nebėra naujiena visame pasaulyje. Jungtinėse Amerikos Valstijose apie 15 milijonų žmonių teigia bendraujantis su savo partneriais per atstumą. Nenuvertinkite santykių per atstumą, žinokite kur link jie vystosi ir tikėkite tokių santykių ateitimi. Normalu, jog kitiems neturintiems santykių per atstumą patirties kyla daug klausimų apie tokių santykių modelį, pasitikėjimą vienas kitu, tačiau jūs su partneriu geriausiai žinote bendrus susitarimus, bendravimo būdus leidžiančius palaikyti ryšį gyvenant  atskirai vienas nuo kito. Su iššūkiais tenka susidurti kiekvienuose santykiuose, nes jie nuolat vystosi ir reikalauja kiekvieno iš partnerio pastangų keistis, naujai pažvelgti į situacijas.  

  Nors akivaizdu, kad nuotolinis bendravimas tampa vis didesne gyvenimo dalimi, yra patogus ir greitas būdas susisiekti vienas su kitu, vis dėlto jis negali pakeisti emocinio artumo ir fizinio kontakto su kitu žmogumi . Tačiau negalėdami susitikti, bendrauti vienas su kitu gyvai  pasinaudokite nuotolinio bendravimo galimybėmis ir leiskite jums artimam žmogui visada jausti jūsų buvimą šalia. 

Profesionali psichologinė pagalba. Psichologinės konsultacijos internetu.

Galite susisiekti telefonu: 8 63921143 arba el. paštu: klauskite@psichologeindre.lt. Daugiau informacijos http://psichologeindre.lt/#kontaktai

 

Apr 16, 2020